Logo Netsis Zamanlanmış Görevler

tarafından yavuz can özcan
0 yorum
mutes dokuman

ZAMANLANMIŞ GÖREVLER

Etrafımızdaki her şeyin sürekli hız kazandığı bu dönemde, işletmeler de zamana karşı yarışmaktadır. Zamanın en değerli kaynak olduğunun bilincindeki çalışanlar da mevcut işlerini daha pratik ve hızlı yoldan yapmanın tekniklerini aramaktadırlar. Katma değersiz tüm operasyonları elimine ederek aynı işi daha kısa sürede tamamlayabilme kabiliyetinin her zamankinden önemli olduğu bu dönemde, kullanılan teknolojilerin de çalışanların hız ihtiyacına uyum sağlayabilmesi ve hatta destek olması bir zorunluluk haline gelmiştir.


Bu noktada Logo Netsis’in “Zamanlanmış Görevler” desteği kullanıcılarının ihtiyaçlarına karşılık vermektedir. Zamanlanmış Görevler eklentisi kullanılarak Netsis işlemlerinin ihtiyaca göre tek seferlik ya da belirlenen periyotlarla otomatik olarak çalışması sağlanabilmektedir.

Böylece E-fatıura cari güncelleme,Günlük Döviz kur online kaydı, ya da cari hareket kontrolü gibi sürekli kullanılan fonksiyonların bir kez yapılacak ayara uygun olarak istenilen zamanlarda sistem tarafından çalıştırılması mümkün olmaktadır.

Ayrıca görevler zamanlanmış olarak çalıştırılırken kullanıcıların cihaz başında olması gerekmemektedir. Yapılan ayarlara uygun olarak sistem tarafından çalıştırılacak görevler kullanıcının tanımlarına uygun şekilde tamamlanacak ve sonuçlar kullanıcıya raporlanacaktır. Böylece 7 gün 24 saat boyunca istenen görevler gerçekleştirilebilecek ve kullanıcı cihazını açtığı anda ilgili işleme ait sonuçları izleyebilecektir.

Neler Yapılabilir?

1. Günlük E-fatura Cari Güncellemesi;yani e-fatura sistemine dahil olan carilerin kaydını GİB sisteminden çekerek e-fatura carisinin güncellenmesidir.Bu işlem zaman aldıgından veya unutulduğundan e-fatura carisine e-arşiv faturası kesilebilmektedir.Zamanlanmış görev ile bu unutkanlığı ortadan kaldırabilirsiniz.

2.Günlük Merkez Bankasından Döviz kurlarının güncellenmesi.

3.Günlük Veya saatlık efatura sorgulama işlemi

4. Günlük veritabanı bakımı gibi bir çok işlem,güncelleme,raporlama,maliyet çalıştırma gibi işlemleri zamanlayarak otomatiğe bağlaya bilirisniz.


1. Zamanlanmış Görevler Eklentisinin Kurulumu
Zamanlanmış görevler eklentisini kullanabilmek için herhangi bir parametre ayarı yapılmasına ihtiyaç yoktur. İlgili eklentiyi kullanabilmek için Netsis masaüstünün sağ tarafında yer alan eklenti panelinin altındaki “Eklenti Ekle” butonuna basılmalı ve açılan menüdeki “Zamanlanmış Görevler” eklentisinin “Kullanımda” kutucuğu işaretlenmelidir. (Bkz. Ekran Görüntüsü 1) Ardından “Kaydet” butonuna tıklandığında “Zamanlanmış Görevler” eklentisi de eklenti panelinde görüntülenecektir. Zamanlanmış görevler uygulaması için eklenti ayarlarında herhangi bir işlem yapılmasına gerek bulunmamaktadır.

mutes zam-1
mutes gorev-1
mutes gorev-2

You may also like